Idea Biegu

2 czerwca 2019 roku wystartuje sztafeta maratońska Electrum Ekiden. 6-osobowe drużyny będą miały okazję zmierzyć się ze sobą i pokonać łączny dystans 42,195 km, czyli dystans maratonu. Ekiden daje szansę startu wszystkim miłośnikom biegania, tym zaawansowanym, jak również początkującym, ponieważ każdy może wybrać dystans na swoje możliwości i chęci. W Białymstoku sztafeta maratońska będzie składała się z sześciu zmian, które muszą pokonać dystanse: 7,195 km + 10 km +10 km + 5 km + 5 km + 5 km.

Udział w sztafecie w Białymstoku to nie tylko rywalizacja sportowa, to również, a może przede wszystkim pomoc Fundacji „Pomóż Im” .

30% opłat startowych zostanie przekazane na rzecz Hospicjum dla Dzieci. Każda z drużyn może zbierać pieniądze i wpłacić większą kwotę, która w całości zostanie przekazana na potrzeby Fundacji „Pomóż Im”.

W 2019 roku 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy obchodzi jubileusz 10 – lecia powstania. Z tej okazji w ramach Electrum Ekiden odbędzie się Klasyfikacja Służb Mundurowych. Wojsko włącza się również w organizację wydarzenia. Każdy z uczestników sztafety otrzyma okolicznościowy medal od 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego!

Zgłoś drużynę.

Electrum Ekiden

 

Podziel się artykułem ze znajomymi!