Komu niesiemy pomoc?

Fundacja Pomóż Im

Opiekujemy się dziećmi dla których liczy się każdy dzień. To jak wygląda ich codzienność zależy od nas, czy wystarczy pieniędzy na zakup leków, preparatów żywieniowych, aparatury medycznej, sprzętu rehabilitacyjnego, materiałów higienicznych, materiałów opatrunkowych, środków antyseptycznych i jednorazowych.

Na co dzień zabiegamy o to, żeby utrzymać komfort życia naszych Podopiecznych w Domowym Hospicjum dla Dzieci, które prowadzi Fundacja „Pomóż Im” opiekujemy się 30 dzieci. Gabrysia, Hubert, Patrycja, Dawid, Marysia – to imiona niektórych z nich. Wszystkie potrzebują ssaka medycznego (to koszt 2500 zł) a większość – okresowo i na stałe – wymaga podawania tlenu  z zewnątrz czyli  koncentratora tlenu (3 500 zł). Prawie każdy pacjent potrzebuje inhalatora (600 – 1000 zł).

Średnio na jednego podopiecznego Fundacja wydaje miesięcznie 5700 złotych. NFZ pokrywa niecałe 40% kosztów naszej opieki nad podopiecznymi. O resztę pieniędzy, musimy zabiegać sami.

Dzięki środkom pozyskanym ze zbiórek, od naszych darczyńców i sponsorów lekarze i pielęgniarki są w stanie dotrzeć do pacjentów hospicyjnych. Dzieci przebywają w domu, w którym czują się bezpiecznie i pewnie, mając jednocześnie zapewnioną całodobową opiekę medyczną. W sytuacji, kiedy pomoc jest potrzebna natychmiast, lekarze i pielęgniarki dojeżdżają do chorego, o każdej porze dnia i nocy.

Większość pacjentów mieszka poza Białymstokiem. W minionym roku zespoły hospicyjne przejechały, dojeżdżając do podopiecznych hospicjum, łącznie ponad 240 tys. km.

Więcej o naszej działalności możecie się dowiedzieć odwiedzając naszą stronę http://pomozim.org.pl

Fundacja „Pomóż Im”

 

Biorąc udział w sztafecie Electrum Ekiden, aktywnie wspierasz działania Fundacji „Pomóż Im”.

 

sztafeta maratońska Białystok

Podziel się artykułem ze znajomymi!