Jaki ekspres ciśnieniowy? Ranking ekspresów do kawy

Czarny napar o intensywnym zapachu to jedna z najbardziej pożądanych rzeczy o poranku, ale także w ciągu dnia. Warto zastanowić się nad tym, jaki ekspres ciśnieniowy będzie najlepszą propozycją.

Moc kawy jest tym, co jest w stanie postawić człowieka na nogi nawet po nieprzespanej nocy. Jaki ekspres ciśnieniowy do parzenia kawy stanie się najlepszą propozycją? Trzeba przyznać, że aktualnie na rynku znaleźć można wiele ciekawych propozycji. To właśnie sprawia, że wybór tego jedynego urządzenia może stanowić problem.

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy wybrać? Co należy wziąć pod uwagę?

Dobry ekspres do kawy to ten, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich użytkowników. Chcąc wiedzieć, jaki ekspres do kawy kupić, pod uwagę należy wziąć następujące czynniki:

  • rodzaje kaw, które urządzenie będzie w stanie wykonać – wielu osobom zależy na obecności większej ilości kaw mlecznych, a innym na czarnych i mocno intensywnych;
  • rozmiar ekspresu – tak, aby żadna osoba nie miała żadnego problemu z jego ustawieniem na blacie w swojej kuchni, do dyspozycji są ekspresy do kawy do domu na jedną lub nawet na dwie filiżanki;
  • czyszczenie – są takie ekspresy, które mają półautomatyczne lub w całości automatyczny system czyszczenia, niektóre wymagają jednak ręcznego czyszczenia;
  • cna – należy ustalić budżet, który będzie można przeznaczyć na zakup takiego urządzenia.

Ranking ekspresów do kawy

Ranking ekspresów do kawy 2023 pomoże podjąć decyzję odnoszącą się do wyboru dobrej jakości urządzenia do wykorzystania w domu lub w firmie.

  1. Ekspres DeLonghi Dinamica Plus ECAM370.70.B

Automatyczny ekspres do kawy, który ma aż 19 barów. Wyróżnia go system spieniania mleka LatteCrema, a do tego funkcja Smart one Touch. Wielu użytkowników ucieszy się, że ekspres automatycznie płucze i odkamienia się samodzielnie. Jeżeli ktoś chce kupić ekspres do kawy, który dysponuje funkcją My/Moja kawa i jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, to ma przed sobą jedną z lepszych propozycji.

2. Siemens TE651319RW EQ.6 plus s.100

Jest to ekspres do kawy do 3000 złotych, który ma kolorowy panel dotykowy coffeeSelect. Funkcja oneTouch sprawi, że wszystkie napoje będą gotowe przy pomocy jednego przycisku. Do tego na wyróżnienie zasługuje system sensoFlow, który sprawia, że temperatura parzenia dopasowuje się do wybranego napoju, Przy pomocy kawy mielonej, która znajduje się w środku, będzie można co rano cieszyć się niezwykłym smakiem i aromatem.

3. Ekspres Saeco GranAroma SM6580/00

Technologia CoffeeMaestro sprawia, że można korzystać z trzech standardowych profilii smakowych. Możliwość indywidualnych ustawień parzenia sprawia, że można wybrać własny smak kawy, który na dodatek będzie można sobie zapisać. Chcąc wybrać ekspres do kawy, który będzie w stanie zapewnić aż 14 rodzajów napojów kawowych i mlecznych, można postawić na propozycję, którą ma firma Saeco.

4. Ekspres Nivona CafeRomatica 756

Jest to ekspres przelewowy, który przeznaczony jest do kawy ziarnistej i mielonej. Bazuje on na bluetooth i specjalnej aplikacji Nivona. Istnieje możliwość parzenia dwóch kaw naraz. Do dyspozycji jest system Aroma Balance, wyświetlacz TFT, a także funkcja OneTouch Spumatore. Autmatyczne czyszczenie i odkamienianie pomoże urządzenie dłużej utrzymać w czystości. Do dyspozycji jest aż osiem napojów kawowych.

Jaki ekspres ciśnieniowy do 3000 złotych?

Bez wątpienia należy zwrócić uwagę także na ciśnienie, które powinno wynosić min. 15 barów. Ergonomia sterowania sprawi, że przyrządzenie kawy nie będzie sprawiać żadnych trudności. Niektóre ekspresy można sterować za pomocą specjalnych aplikacji dedykowanych na telefon. Wielu zwraca uwagę na to, aby móc jednocześnie przyrządzać dwie kawy w jednym momencie. Tak, aby żaden z domowników nie musiał zbyt długo czekać na swój ulubiony napój. Nie bez znaczenia jest wielkość pojemników na kawę oraz na wodę. Tak, aby nikt nie musiał martwić się ciągłym uzupełnianiem. Zalecana moc takich urządzeń powinna utrzymać się w granicach od 1400 do 1900 W.

Najlepszy ekspres do kawy to ten, który będzie spełniał oczekiwania użytkowników. Wielu stawia na ekspres kolbowy. Jednak jest także ekspres kapsułkowy, który także jest w stanie przyrządzać smaczną kawę. Jaki do domu wybrać ekspres? Na pewno należy przeanalizować wszystkie oferty, które można aktualnie znaleźć na rynku. Wśród nich jest ten jeden jedyny ekspres, który pozwoli cieszyć się wyjątkową kawą.

Klaudia Mazowiecka (2)

Redaktor
Interesuje się w zastosowaniami smart home i nowoczesnymi urządzeniami AGD, tak aby ułatwiać sobie codzienne czynności i sprawiać że będą łatwiejsze i przyjemne