Jaki ekspres na kapsułki? Ranking najlepszych ekspresów 

Ekspres kapsułkowy może pomóc w przyrządzeniu aromatycznej kawy od samego rana. Jaki ekspres na kapsułki wybrać spośród tych dostępnych w sklepie?

Ekspres do kawy gości w coraz większej ilości domów. Wykorzystuje się go rano, w południe, przy niedzielnym deserze i przy wielu innych okazjach. Jaki ekspres na kapsułki do parzenia kawy będzie jedną z najlepszych propozycji. Nie tak łatwo wybrać najlepszy ekspres do własnego domu.

Jaki ekspres na kapsułki? Najlepszy ekspres do domu

Najlepszy ekspres na kapsułki to ten, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zaletą posiadania takiego urządzenia jest wygoda i komfort przygotowania kawy. Wystarczy tylko wybrać jedną kapsułkę, aby przygotować kawę. Do wyboru jest szeroki wybór rodzaju kaw, więc każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Do dyspozycji jest duża liczba programów, dzięki czemu można przygotować różne rodzaje kawy. Są to urządzenia niewielkich rozmiarów, więc ich ustawienie nawet w małej kuchni nie będzie stanowić problemu. Do tego wyróżnia je również łatwość czyszczenia.

Ranking ekspresów kapsułkowych do domu

Chcąc kupić dobry ekspres do kawy na kapsułki pod uwagę należy wziąć następujące urządzenia:

  1. Nespresso C30 Essenza Mini

Jest to tani ekspres do kawy, którego cena nie przekracza 400 złotych. Wystarczy nacisnąć jeden z dwóch przycisków, aby w zaledwie 25 sekund przygotować jedną z dostępnych kaw: małe espresso oraz większą kawę w rozmiarze lungo. Pojemnik na zużyte kapsułki pomieści ich sześć sztuk. Sam pojemnik na wodę ma 0,6 litra.

2. Ekspres KRUPS NESCAFE Dolce Gusto Mini Mi Czarny KP123B10 

Jest to ekspres ciśnieniowy, który wykorzystuje 15 barów. Niewielkich rozmiarów, jest w stanie zmieścić się w każdej kuchni. Nie spienia mleka, ale za to pozwala na przygotowanie wysokiej jakości kaw pokrytych gęstą, aksamitną pianką. Posiada funkcję Play&Select, dzięki czemu przygotowanie każdego napoju zajmuje tylko kilka chwil.

3. Ekspres BOSCH Tassimo Happy TAS1002N

Zbiornik na wodę ma 0,7 litrów. Działa pod ciśnieniem 3.3 barów. Posiada zabezpieczenie w postaci automatycznego wyłączania. Przy jego pomocy będzie można przyrządzić nie tylko cappuccino, ale także i inne napoje. Obsługa urządzenia nie jest możliwa przez smartfona. Steruje się nim tylko elektronicznie.

4. Ekspres DELONGHI Nespresso Inissia EN80.B Czarny

Wykorzystuje 19 barów. Posiada wskaźnik poziomu wody, a także regulację ilości zaparzanej kawy. Wykorzystuje system kaw w kapsułkach nespresso. Nowoczesny ekspres, który charakteryzuje się minimalistycznym wyglądem, jest w stanie pokazać zupełnie nowy smak kawy wszystkim.

5. Ekspres DELONGHI Nespresso Vertuo Next ENV 120.BM Czarny

Ma 15 barów. Przy jego pomocy będzie można przyrządzić różnorodne kawy, także te o mlecznym posmaku. Chcąc kupić ekspres, który cechuje się doskonałą jakością wykonania, to jak najbardziej można rozważyć tą propozycję. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,1 litrów. Dodatkowo posiada on wyjmowany zbiornik na wodę.

6. Ekspres kapsułkowy Bosch TASSIMO SUNY TAS3204 3 biały

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,8 litrów. Wystarczy wybrać ulubione kapsułki, aby móc wprawić urządzenie w ruch. Ekspres jest w stanie nagrzewać wodę do naprawdę wysokich temperatur. Nie jest to większy ekspres. Cechuje się kompaktowymi rozmiarami, więc jego ustawienie w kuchni nie będzie sprawiać problemów.

Jaki ekspres na kapsułki?

Filiżanka aromatycznej kawy o poranku, która ma moc pobudzenia, pojawia się w zdecydowanej większości domów. Dorośli – jak tylko mają czas – kochają popijać ją przed wyjściem do pracy ciesząc się chwilą spokoju. Niekoniecznie potrzebny jest im spieniacz do mleka. Czasem wystarczy tylko podstawowe urządzenie, które będzie w stanie podkreślić niezwykły smak spożywanego napoju. Wybierając taki ciśnieniowy ekspres na kapsułki, na pewno należy zdać sobie sprawę z własnych potrzeb.

Kapsułkowy ekspres do kawy to budżetowe rozwiązanie. Nie kosztuje wiele, więc zdecydowana większość osób będzie mogła pozwolić sobie na jego zakup. Taki niewielki ekspres można kupić dla siebie, ale można także pomyśleć o bliskich. Ten prezent na pewno będzie w stanie wywołać uśmiech na ich twarzy. Cena ekspresu na kapsułki na pewno znajduje się w zasięgu ręki zdecydowanej większości osób. Chcąc wybrać dobre urządzenie, warto kierować się rekomendacjami innych osób. Pomoże to wybrać dobry ekspres do przyrządzania kawy.

 

Klaudia Mazowiecka (2)

Redaktor
Interesuje się w zastosowaniami smart home i nowoczesnymi urządzeniami AGD, tak aby ułatwiać sobie codzienne czynności i sprawiać że będą łatwiejsze i przyjemne